A Tercett-Trió 2021. január 18-i műsorában Haydn dalköltészetével és az előző század fordulóján élt zeneszerzők kamaraműveivel ismerkedhettek meg az érdeklődők. A közvetítés 20:00 órától volt látható a Facebookon és az Origón.
Az Opera Kórus az egyik legtermékenyebb zeneszerző dalaiból adott válogatást a műsorban. Joseph Haydn (1732–1809) hatalmas életművének darabjai folyamatosan jelen vannak klasszikuszenei együttesek repertoárjain szerte a világon, színpadi művei közül több az Opera műsorában is szerepelt már. Mehrstimmige Gesänge (Többszólamú dalok) ciklusát 1796-ben kezdte komponálni Karl Wilhelm Ramler és más költők verseire. Az esten a Der Augenblick (A pillanat), Die Harmonie in der Ehe (A házasság harmóniája), Alles hat seine Zeit (Mindennek megvan az ideje), Die Beredsamkeit (Ékesszólás), Die Warnung (Figyelmeztetés) és Abendlied zu Gott (Esti ének Istenhez) című dalokat Szili Gabriella, Dévényi Judit, Somogyi Balázs és Forgács Péter adta elő Szirtes Katalin zongorakíséretével.
Az Opera Zenekar folytatta az előző adásban „felfedezett” Moór Emánuel (1863–1931) három hegedűre írt Szvitjének előadását. A mű III. és IV. tételét ismét Fahidi Patrícia, Gál Károly és Tury Enikő játszották el. A német és lengyel származású, ukrán születésű zeneszerző, Reinhold Glière (1875–1956) Byron Ég és föld című misztériumjátékára írt operájával diplomázott a Moszkvai Konzervatóriumban 1900-ban. Szinte minden műfajban komponált, még a korában újnak számító jelenség, a filmzene világában is kipróbálta magát. Eredetileg hegedűre és csellóra írt 8 duett (Op. 39) című ciklusának Gavotte, Bölcsődal és Scherzo tételeit Danyilova Galina (hegedű) és Kondor Péter (brácsa) szólaltatták meg. Közönségünk A Francia Múzsa Szezonjában sokszor találkozhatott már Erik Satie (1866–1925) és Camille Saint-Saëns (1835–1921) műveivel. Satie Gnossienne No. 1 és Saint-Saëns Románc című darabját Gjorgjevic Dóra (fuvola) és Peták Ágnes (hárfa) adta elő. A műsorban hallható volt még a népszerű orosz szerző, Nyikolaj Rimszkij-Korszakov (1844–1908) Vonós-szextettjének I. tétele Bíró Tamás, Müller Mónika (hegedű), Winkler Zsófia, Török Mátyás (brácsa), Baráti Eszter és Rönkös Ildikó (cselló) tolmácsolásában.
A közvetítés visszanézhető ITT.