1987-ben született Budapesten. Díszlet- és jelmeztervező diplomáját 2009-ben szerezte a Kaposvári Egyetem Művészeti Karán Menczel Róbert és Gyarmathy Ágnes osztályában. 2010 szeptembere óta Budapesten a Színház- és Filmművészeti Egyetem mozgóképes látványtervező MA-szakán folytatja tanulmányait. Szcenikai és díszletépítési tapasztalatokat szerzett a Scabello díszletgyártó cég műhelyében töltött nyári gyakorlatokon. Díszlettervezőként Tasnádi Csabával, jelmeztervezőként Anger Ferenc munkatársaként dolgozott először. 2009 óta az Armel Opera Festival kreatív munkatársa. Alföldi Róbert mellett több díszlet színpadra állításában segédkezett, dolgozott Kerényi Miklós Gáborral a Miskolci Opera Fesztiválon, Rába Rolanddal és Tengely Gáborral a Nemzeti Színházban.
Kőszínházi és alternatív színházi munkái mellett, tervezői ismereteit a film műfajában is bővíteni kezdte.
Tanulmányok:
Színház- és Filmművészeti Egyetem, mozgóképes látványtervező MA (2010–)
Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, animáció BA (halasztás, 2009–)
Kaposvári Egyetem, Művészeti Főiskolai Kar, látványtervező szak (2005–2009)
Dugonics András Piarista Gimnázium, Szeged (1999–2005)
Belvárosi Rajzkör, Szeged - mester: Pataki Ferenc (2003–2005)
Díjak, elismerések:
Junior Prima díj, Színház- és filmművészet kategória (2017)
Márk Tivadar-emlékplakett (2017)
Munkái:
Képzett Társítások, beszélgetés kortárs művészekkel – tér (pályázás), Bárka Színház, Budapest, R: Alföldi Róbert (2005)
Gorkij: Nyaralók – díszlettervező, Ódry Színpad, SZFE, R: Hegedűs D. Géza (2008)
Weiss–Peaslee: Marat/Taram – díszlet és jelmez, Csiky Gergely Színház, Kaposvár / Vígszínház, Házi színpad / POSZT, R: Rusznyák Gábor (2008)
Feydeau: Hülyéje – díszlettervező, Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg, R: Tasnádi Csaba (2009)
Pasatieri: The Seagull – díszlettervező, Dicapo Opera Theatre, New York / Szegedi Nemzeti Színház, R: Harangi Mária (2010)
Vaage: Veslefrikk – díszlettervező asszisztens, Den Nye Opera, Bergen / Szegedi Nemzeti Színház, R: Alföldi Róbert (2010)
Müller: A vihar kapujában – tervező, Tűzraktér (2010)
Rossini: Ory grófja – jelmeztervező, Szegedi Nemzeti Színház / BTF, R: Anger Ferenc (2010)
Szirmai: Mágnás Miska – díszlettervező, Nagyváradi Állami Színház, Szigligeti Társulat, R: Tasnádi Csaba (2011)
Moliére: A fösvény – jelmeztervező, Nemzeti Színház, Budapest, R: Rába Roland (2011)
Shaw: Szent Johanna – díszlettervező asszisztens, Nemzeti Színház, Budapest, R: Alföldi Róbert (2011)
Kele-Fodor Á.: A halál és a bohóc – jelmeztervező, Erdélyi Vándorszínház, R: Csuja László (2011)
Spiegel: Hat oktáv – tervező, kisjátékfilm, R: Berzsenyi Bellaagh Ádám (2011)
Csuja: A dugulás – tervező, kisjátékfilm, R: Csuja László / d.o.p.: Vass Gergely (2011)
Tasnádi: Közellenség – díszlettervező, Nagyváradi Állami Színház, Szigligeti Társulat, R: Tasnádi Csaba (2011)
Liszt: Don Sanche – jelmeztervező, Szegedi Nemzeti Színház / BTF, R: Anger Ferenc (2011)
Szüle: Egy bolond százat csinál – díszlettervező, Miskolci Nemzeti Színház, R: Tasnádi Csaba (2011),
Masteroff–Varró–Vörös: Kabaré – jelmez, Színház- és Filmművészeti Egyetem, R: Alföldi Róbert (2012)
Szophoklész: Antigoné – díszlet és jelmez, Gózon Gyula Színház, R: Berzsenyi Bellagh Ádám (2012)
Mayer: Death in the Family – díszlet és jelmez, Armel Opera Fesztivál, R: Alföldi Róbert (2012)
Vörösmarty: Csongor és Tünde – díszlettervező, Nemzeti Színház, R: Tengely Gábor (2012)
Harmath: Grimasz – tervező, kisjátékfilm, R: Harmath Gábor / d.o.p.: Szigethy Márton (2012)
Zsoldos–Müller–Kerényi: Bohém Casting – tervező, Miskolci Operafesztivál, R: Kero (2012)
Kalmár: Motel – tervező, kisjátékfilm, R: Kalmár Bence / d.o.p.: Nagy Zágon (2012)
Gyilkosok – tervező, Szociológiai társasjáték, Impro, R: Elek Ányos (2012)
R. Strauss: Ariadné Naxosban – díszlet és jelmez, Magyar Állami Operaház, R: Anger Ferenc (2013)
Delblanc: Álarcosbál – díszlet és jelmez, Bárka Színház, R: Berzsenyi Bellaagh Ádám (2013)
Zöldy Z Gergely
Előadásai az évadban
-
november 5. 16:00
A WALKÜR
-
november 6. 15:00
SIEGFRIED
-
november 7. 15:00
AZ ISTENEK ALKONYA
-
november 10. 17:00
A WALKÜR
-
november 11. 16:00
SIEGFRIED
-
november 12. 16:00
AZ ISTENEK ALKONYA
-
november 17. 17:00
A WALKÜR
-
november 18. 16:00
SIEGFRIED
-
november 19. 16:00
AZ ISTENEK ALKONYA
-
február 1. 18:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 3. 19:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 4. 19:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 10. 11:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 11. 11:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 16. 19:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 18. 11:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 18. 19:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
február 24. 19:00
BARTÓK TÁNCTRIPTICHON
-
május 11. 11:00
FRA DIAVOLO, RABLÓOPERA KÉT RÉSZBEN
-
május 18. 11:00
FRA DIAVOLO, RABLÓOPERA KÉT RÉSZBEN
-
május 23. 20:00
FRA DIAVOLO, RABLÓOPERA KÉT RÉSZBEN
-
június 1. 19:00
FRA DIAVOLO, RABLÓOPERA KÉT RÉSZBEN
-
július 18. 18:00
TRAVIATA
-
július 19. 19:00
TRAVIATA
-
július 20. 19:00
TRAVIATA
-
július 21. 19:00
TRAVIATA
-
július 23. 19:00
TRAVIATA
-
július 24. 19:00
TRAVIATA
-
július 25. 19:00
TRAVIATA
-
július 26. 19:00
TRAVIATA
-
július 27. 19:00
TRAVIATA
-
július 28. 19:00
TRAVIATA
-
július 30. 19:00
TRAVIATA
-
július 31. 19:00
TRAVIATA
-
augusztus 1. 19:00
TRAVIATA
-
augusztus 2. 19:00
TRAVIATA
-
augusztus 3. 19:00
TRAVIATA
-
augusztus 4. 19:00
TRAVIATA
-
augusztus 6. 19:00
TRAVIATA
-
augusztus 7. 19:00
TRAVIATA
-
január 24. 19:00
TRAVIATA
-
január 28. 19:00
TRAVIATA
-
január 30. 19:00
TRAVIATA
-
május 30. 19:00
A VÁGY VILLAMOSA
-
május 31. 11:00
A VÁGY VILLAMOSA
-
május 31. 19:00
A VÁGY VILLAMOSA